+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Dünya Kitap Günü Bölümünden Kitap Türleri, Çeşitleri, Özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Kitap Türleri, Çeşitleri, Özellikleri

  Reklamlar


  Kitap Türleri, Çeşitleri, Özellikleri Hakkında Bilgi

  Kitap Türleri, Çeşitleri, Özellikleri Nelerdir

  Kitapları türlerine göre çeşitli gruplara ayırabiliriz.

  Başvuru Kitapları:

  Bu gruba giren kitaplar bize değişik, çeşitli yararlı bilgiler verirler. Sözlükler, ansiklopediler, yazım kılavuzları gibi. Başvuru kitaplarının konuları kısa sürede bulunabilsin diye çoklukla harf sırasına göre hazırlanır.

  Bilgi Kitapları:

  Bunlar öğretici kitaplardır. Bize bilmediğimiz konularda yeni bilgiler verirler. Yeni bilgiler, düşünce ufkumuzu genişletir. Bilgili insanlar daha doğru kararlar verirler. Ders kitaplarımız bilgi kitaplarıdır. Doğru bilgi kitaplarını dikkatle okumalıyız.

  Meslek Kitapları:

  Belirli meslekler için hazırlanmış kitaplardır. Mesleğinde daha başarılı olmak isteyenler bu tür kitaplardan yararlanırlar. Meslek kitaplarından oluşan kütüphaneler de vardır.

  Edebi Kitaplar:

  Romanlar, öyküler, masallar, gezi ve şiir kitapları, anılar bu gruba girer. Bu kitaplar kolay okunur. Okuyanı dinlendirir, düşündürür, duygulandırır.

  Çocuk Kitapları:

  Çocuklar için yazılan yapıtlara çocuk kitabı denir. Çocuk kitapları çocuklara bilgi verir. Çocukların duygu, düşünce dünyasını geliştirir.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Kitap Türleri, Çeşitleri, Özellikleri

  Reklamlar  Kitaplar tam bir bitmeyen tükenmeyen ve okyanusun içinde bulunan çok büyük bir hazine ve insanların uyanmasına neden olan çok çeşitli ve çok güzel kitap çeşitlerimiz vardır.+ Yorum Gönder